thesinge.com
2000-2001 24ste jaarverslag

24ste jaarverslag van de vereniging van dorpsbelangen Thesinge,
seizoen 2000/2001, vrijdag 23 april 20.00 uur te caf? Molenzicht

Na een fantastische feestweek met het thema "Thesinge, een levend monument" in mei van vorig jaar zal ons dorp een normaal jaar tegemoet gaan, met veel vaste jaarlijkse activiteiten.

In juni is het bestuur van dorpsbelangen gewijzigd, Joke Sneek en Irene Plaatsman hebben na jarenlange trouwe dienst plaats gemaakt voor een nieuwe voorzitter, al langer lid: Hans Weggemans. 2 nieuwe dames in het bestuur: Clara van Zanten en Myla Uitham. Myla zal de rol van secretaris vervullen.

Ook vond in juni de fietstocht plaatst, wederom geweldig georganiseerd door Roelie Dijkema en Roelf Jansen.
De tocht ging van Ten boer naar Woltersum, daarna van Wittewierum naar Ten Post om vervolgens via Winneweer richting Lellens te fietsen. De deelnemers waren enthousiast over de uitgekozen route, iets minder blij waren ze met de stevige noordenwind.

Bij de nieuwe wijk Molenhom is een mooie speelvoorziening geplaatst, welke regelmatig gecontroleerd zullen worden, evenals de andere speelvoorzieningen in het dorp. Ook heeft de gemeente ons toestemming gegeven om er in eigen beheer een hek omheen te plaatsen, zodat de kinderen veilig kunnen spelen.

Na een rustige zomer is begin september weer de jaarlijkse 55+ reis georganiseerd, deze keer met eindbestemming Almelo.
De heenreis duurde langer dan verwacht, aangezien de bus zeker drie keer voor een omleiding in de buurt van Hardenberg kwam te staan. Uiteindelijk in Almelo aangekomen, heeft het gezelschap een bezoek gebracht aan Bolletje Beschuit, waar men koffie met iets lekkers kreeg, een rondleiding in het museum waar je kon zien hoe vroeger beschuiten en roggebrood gemaakt werden. Ook was er gelegenheid om een souveniertje te kopen.
Na een heerlijk diner in restaurant Everts te Haaksbergen ging de reis verder naar de Oostdorper watermolen uit de lSe eeuw. Via Duitsland naar Schoonebeek voor een kopje koffie en een broodje kroket, waar Welly Boer in de bloementjes werd gezet omdat het de laatste reis was die door Welly georganiseerd werd. Rond de klok van acht uur nam het gezelschap afscheid van elkaar!

Na een rustige oktober maand vindt in het eerste weekend van november een fototentoonstelling/ wedstrijd plaats in de Kloosterkerk met het thema de feestweek van afgelopen jaar. In de kerk hangen ongeveer 100 foto's van 19 amateur-fotografen Burgermeester Alssema heeft de tentoonstelling feestelijk geopend en hij nam tevens de knipselkrant van de feestweek in ontvangst.
Het hele weekend was het een drukte van jewelste in de kloosterkerk ?n in huiskamercaf? 't Jopje waar filmbeelden waren te zien van Dick vd Ree.

In november hebben wij in caf? Molenzicht 2 uitverkochte filmavonden georganiseerd, waar de 2 videobanden van de feestweek werden getoond. Twee professionele amateurs uit Delfzijl (Jan Steendan en Jan Kerboff) hadden op verzoek van de Feestcommissie de hele week vastgelegd op een mooie video. De beide video' s zijn in grote getale verkocht in Thesinge en ver daarbuiten. Deze fantastische week is daarmee voor de geschiedschrijving vastgelegd. Ook werden de prijswinnaars van de fotowedstrijd bekend gemaakt. Myla Uitham was de winnaar met een prachtige foto van Peter Heidema, vol organisatiezorgen op de oude herenfiets.

De actieve en springlevende jeugdclub Thesinge (97P) sleepte de eerste prijs in de wacht die de gemeente Ten Boer beschikbaar had gesteld voor de club die haar activiteiten het beste kon presenteren. Van de opbrengst van 1000 gulden hebben ze onder andere goed gegeten in Het Trefpunt.

Ook Sinterklaas heeft in november weer zijn intocht gedaan. Deze keer werd hij met zijn Pieten verpakt en al per auto van Reinder van der Veen het dorp binnengereden wat menig kinderhart sneller deed kloppen.

Voor de kerstsfeer in het dorp hebben Luit Oomkens en Kor van Zanten een kerstboom opgehaald uit het Duitse Hesel, dit is de partnergemeente van Ten Boer. De boom werd weer op zijn bekende plaats gezet en behangen met nieuwe kerstverlichting.

De eerste nacht van het nieuwe jaar werd goed gevierd in het Trefpunt. Het was er weer een drukte van belang en gelukkig deden er zich geen narigheden voor.

Op 20 januari was er de jaarlijkse nieuwjaarsvisite in caf? Molenzicht. Zoals altijd kon een volle zal weer genieten van het jaaroverzicht van Thomasvaer en Pietemel en Sytze Scheringa zorgde voor de muzikale achtergrondmuziek.

Met de gemeente is zoals gebruikelijk regelmatig overleg, zowel met het bestuur als met de ambtenaren. De uitbreiding van Molenhom is bijna rond en het is vrijwel zeker dat alle kavels aan Thesingers kunnen worden verkocht waardoor verschillende jongeren in het dorp kunnen blijven, een belangrijk doel van onze Vereniging. Ook komt er een voetpad tussen Molenhom en de Molenweg, langs het huis van Van der Woude.

Voor de actieve jeugdclub hebben wij 1700 gulden per jaar aan activiteitensubsidie ontvangen. Een mooie steun in de rug voor de actieve club.

Na jarenlange discussie is ook eindelijk een oplossing gevonden voor de reconstructie van de Schutterlaan. De ingestelde werkgroep heeft een compromis bereikt en binnenkort begint de gemeente met de werkzaamheden.

Ook over het opknappen van het haventje en nieuwe (oude) lantaarnpalen in het dorp is het overleg gestart. Verschillende aanwonenden zijn daarbij betrokken.


Agenda
juli 2022
Ma Di Wo Do Vr Za Zo
        1 2
3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31
augustus 2022
Ma Di Wo Do Vr Za Zo
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31        
Binnenkort in Thesinge
25 augustus 2022
Zummerspeulen 2022 - dag 1

Thumbnail image for Webbanner_Speldagen_2022.jpg

Dag 1 van de zummerspeulen - zie voor meer informatie: thesinge.com/zummerspeulen

Foto van de maand
koningsdag2022-kvdb.JPG

privacy

contact

facebook

nieuws

agenda